Młody zielony jęczmień

Preparaty na bazie młodego zielonego jęczmienia cieszą się w Polsce coraz większym rozgłosem.

Młode pędy poprawiają witalność, odkwaszają organizm i wspierają odchudzanie. Jest to tylko zdrowa moda, czy początek prawdziwej jęczmiennej rewolucji?

Witaminowe oblężenie

Sproszkowany młody zielony jęczmień to prawdziwy rarytas wśród suplementów. Poza tym, że zapewnia nam równowartość składników kilku tradycyjnych zielonych warzyw (np. szpinaku albo brokułów), to jeszcze zmniejsza apetyt i pomaga usunąć z organizmu zalegające toksyny. Jest powodem dużej liczby witamin i składników mineralnych. Według naukowców posiada dużo więcej beta-karotenu niż marchew. W jego składzie występuje również kwas foliowy, potas, krzem, wapń, żelazo oraz witaminy: E, C oraz z grupy B.

Jak powstaje?

Młody jęczmień zbierany jest zazwyczaj po około 7-10 dniach. W tym czasie potrafi zgromadzić maksymalną ilość witamin i mikroelementów. Później jest suszony w niskiej temperaturze po to, żeby nie utracić swoich właściwości. Ekstrakt dodawany jest do suplementów albo wystarczy go rozcieńczyć z wodą i wypić.

Jęczmień dla Ciebie

Młody zielony jęczmień wspomaga odkwaszanie organizmu dwutorowo, wyrównując równowagę kwasowo-zasadową i stabilizując pH żołądka. Większość osób zażywających suplement z tym składnikiem, przestaje odczuwać dyskomfort w postaci ciągłego bólu głowy, osłabienia i złego samopoczucia. Wszystkie te objawy dodatkowo utrudniają nasze dążenia do stracenia zbędnych kilogramów. To nie wszystko, zielony jęczmień idealnie sprawdza się też u wegetarian, a nawet w zabiegach pielęgnacyjnych, bo świetnie odżywia skórę, włosy i paznokcie.Najlepszy do tego jest Provital Activ+ z wysoko wchłanialną dawką zielonego jęczmienia w postaci tabletki. Suplement znakomicie dba o równowagę kwasowo-zasadową organizmu i dodaje energii.